Вы здесь

Удосконалення плоского висікального преса шляхом нівелювання впливу пружних деформацій привода

Автор: 
Банах Юрій Орестович
Тип работы: 
Дис. канд. наук
Год: 
2004
Артикул:
3404U004441
99 грн
(320 руб)
Добавить в корзину

Содержимое

РОЗДІЛ 2
ДОСЛІДЖЕННЯ ТЕХНОЛОГІЧНИХ НАВАНТАЖЕНЬ ПРИ ВИКОНАННІ ОПЕРАЦІЙ ШТАНЦЮВАННЯ
2.1. Предмет і задачі дослідження
Технологічні навантаження при штанцюванні є основними вихідними параметрами для виконання енергетичного розрахунку штанцювальної секції, розрахунків її на жорсткість, тощо. Особливого значення вони набувають для секцій
плоского типу, в яких процес штанцювання відбувається одночасно по всій площині, а величина загального техноло-гічного навантаження сягає сотень тисяч Нютон.
Важливо знати не тільки усереднені величини погонних технологічних зусиль, але і їх екстремальні значення для кожного виду штанцювальних інструментів (висікальних, бігувальних, перфораційних і інших лінійок) залежно від ступеня їх затупленості, виду і механічних характеристик матеріалу що висікається, його вологості і температури, розташування інструменту відносно напрямку волокон картону. Наявність таких даних дає змогу всесторонньо враховувати всі можливі фактори при проектуванні штанцювальних секцій, уникати можливих поломок цих секцій в процесі їх експлуатації, сформулювати технічні характеристики штанцювальних секцій і вимоги до них, а також правила їх експлуатації. Нарешті, наявність таких експериментальних даних та їх аналіз дозволяє вести пошук шляхів зниження технологічних навантажень.
Для реалізації вище сказаного, дослідження погонних технологічних зусиль при штанцюванні здійснювалось з використанням штанцювального інструменту BOHLER UNIVERSAL австрійської фірми BOHLER, тому всі технічні характе-ристики штанцювального інструменту подаватимуться тільки для інструменту цієї фірми.
Набір інструменту, що використовується для виготовлення штанцформ є різноманітним, однак основними інструментами які присутні в будь-якій штанцформі є висікальні, бігувальні, а іноді і перфорувальні лінійки. Від загальної кількості можливого штанцювального інструменту, що закріплений на штанцформі, цей інструмент складає 80 - 100%. Оскільки ці лінійки найбільш поширені, передбачено дослідження погонних технологічних зусиль при висіканні, бігуванні та перфоруванні. Для досліджень використовується картон хромерзац різних типів і марок. Метою дослідження є:
для висікальних лінійок - визначення величини погонних зусиль висікання при:
- висіканні картону новими і затупленими лінійками;
- висіканні картону поздовж і поперек його волокон;
- висіканні картону різних типів і марок;
- висіканні картону різної вологості;
для бігувальних лінійок - визначення величини погонних зусиль бігування при:
- бігуванні картону традиційним способом поздовж і поперек його волокон;
- бігуванні картону з використанням бігувальних матриць поздовж і поперек його волокон;
- бігуванні картону різних типів і марок традиційним способом і з використанням бігувальних матриць;
- бігуванні картону різної вологості традиційним способом і з використанням бігувальних матриць;
для перфорувальних лінійок - визначення величини погонних зусиль перфорування при:
- перфоруванні картону новими і затупленими лінійками;
- перфоруванні картону поздовж і поперек його волокон;
- перфоруванні картону різних типів і марок;
- перфоруванні картону різної вологості.
2.2. Геометрія штанцювального інструменту
Залежно від складності конфігурації розгорток, на штанцформі встановлюється відповідний штанцювальний
інструмент. Цей інструмент є досить різноманітний: висікальні, бігувальні, перфорувальні та рицювальні лінійки, перфорувальні лінійки для виготовлення відривної перфорації, хвилясті ріжучі лінійки, ріжучі лінійки з непрямолінійною кромкою, комбіновані лінійки з ріжучою і бігувальною частинами робочої кромки, фігурні ріжучі лінійки, інший спеціальний інструмент (просічники різної конфігурації). Весь цей інструмент, за винятком спеціального, має однакову конструкцію і різниться між собою лише висотою та конфігурацією робочої кромки. На рис. 2.1 зоб-ражена конструкція висікального інструменту. Лінійка складається з тіла 2, робочої кромки 1 і спинки 3 [2].
Розглянемо кожний інструмент зокрема.
Висікальні лінійки. Висікальні лінійки, як і весь штанцювальний інструмент, виготовляє цілий ряд фірм світу. Найвідоміші з них і типи лінійок, що виготовляються цими фірмами подані в таблиці 2.1.
Таблиця 2.1
Найвідоміші фірми виробники висікальних лінійок
Фірма виробник, країнаТип, назва лінійкиGNU, НімеччинаExtra
Duro-flex
Duro-flex-plus
Duro-flex-super-supercutServi FORM, ІталіяHARD
SEMI-HARD
UNIFLEX
SUPERFLEX
EXTRABOHLER, АвстріяBOHLER TOP
BOHLER H75
BOHLER UNIVERSAL
BOHLER UNIVERSAL 60
BOHLER UNIVERSAL 75SANDVIK, ШвеціяDieflex
Dieflex
Die Hard ND - 42 - 700
Die Hard 700 XDNOTTING, АнгліяFlextron
Novaflex
Такі лінійки виготовляються двох типорозмірів:
-висікальні лінійки стандартних розмірів, в яких висота коливається в межах 22,8 - 24,1 мм, а їх товщини становлять: 0,5; 0,7; 1,05; 1,5 мм;
-висікальні лінійки спеціальних розмірів, висота яких коливається в межах 7 - 12 мм і 30 - 100 мм, а товщини також мають конкретні розміри: 0,4; 0,5; 1,05; 1,5 мм.
Залежно від типу штанцювального обладнання і оброблюваного матеріалу, для виготовлення штанцформи вибирається штанцювальний інструмент відповідної висоти та товщини. Для виготовлення плоских штанцформ, використовують в основному сталеві лінійки висотою 23,8 мм і товщиною 0,7 мм із загостреною ріжучою кромкою. В залежності від складності контура висічки і типу матеріалу, що обробляється, використовуються висікальні лінійки з різними профілями загострення (рис. 2.2).
Висікальні лінійки, які виготовляє австрійська фірма BOHLER, залежно від виду загострення позначають [49]:
профіль CF (центральне загострення ріжучої кромки);
профіль SF (бічне загострення ріжучої кромки);
профіль CFDB (подвійне центральне загострення ріжучої кромки);
профіль SFDB (подвійне бічне загострення ріжучої кромки).
Лінійки з профілем CF (р