Вы здесь

Теоретичне обґрунтування і cтворення конкурентоспроможних технологій виробництва свинини

Автор: 
Волощук Василь Михайлович
Тип работы: 
Дис. докт. наук
Год: 
2009
Артикул:
0509U000523
99 грн
(320 руб)
Добавить в корзину

Содержимое

РОЗДІЛ III
РЕЗУЛЬТАТИ ДОСЛІДЖЕНЬ

3.1. Розробка проектно-технологічних і об'ємно-планувальних рішень нових свиноферм і комплексів

Нині в Україні найпоширенішими типами забудови свинарських підприємств є павільйонна і моноблокова. Як одна, так і друга забудови мають свої переваги та недоліки і потребують удосконалення. Так, павільйонна забудова поступається перед іншими типами споруд компактністю, матеріалоємністю та вартістю будівництва. В той же час при такому розміщенні ферм спостерігається спрощене будівництво, його можна виконати на місцевості зі складним рельєфом, ефективніше використати вентиляційне обладнання.
Виходячи з цього, наша робота була спрямована на розробку нових проектно-технологічних і об'ємно-планувальних рішень для будівництва нових свиноферм і комплексів як павільйонного, так і моноблокового типів.

3.1.1. Обґрунтування та розробка проектно-технологічних і об'ємно-планувальних рішень свинарських підприємств при павільйонній забудові (промисловий комплекс на 24 тис. голів, Одеська область)
Запропоновані нами проектно-технологічні рішення передбачали розміщення поголів'я свиней великої білої породи французької селекції у 12 виробничих корпусах, які з'єднані між собою галереєю і одного допоміжного, де розміщено адмінперсонал і санпропускник. На діючому комплексі запроваджено 7-денний цикл потокового виробництва свинини. Базові параметри і технологічні показники свинокомплексу: холостий період свиноматок - 7днів, умовно-поросний - 28, явно-поросний - 86, підсисний - 28 днів, заплідненість свиноматок від першого осіменіння - 88%, середньодобовий приріст поросят-сисунів - 196 г, середньодобовий приріст поросят на дорощуванні - 446, середньодобовий приріст відгодівельного молодняку - 714 г, збереженість поросят-сисунів - 95,8 %, збереженість поросят на дорощуванні - 95, збереженість відгодівельного молодняку - 100%.
Схема розташування приміщень свинокомплексу та їх об'ємно-планувальні рішення розроблено докторантом (типовий проект) і представлено на рисунку 3.1.
Рис. 3.1. Схема свинокомплексу на 24 тис. голів фірми "Агропрайм": 1, 2 - свинарники для підсисних свиноматок; 3, 4 - свинарники для дорощування поросят; 5, 6 - свинарники для поросних свиноматок; 7 -адміністративно-побутове приміщення; 8, 9 - свинарник для холостих, умовно-поросних свиноматок і кнурів; 10, 11, 12, 13 - свинарники для відгодівлі молодняку.
У першому приміщенні (78х20 м) розміщені холості та умовно-поросні свиноматки і кнури-плідники, у другому і третьому (78х15 м) - поросні свиноматки, у четвертому і п'ятому (78х15м) - підсисні свиноматки, а у шостому і сьомому - відлучені поросята. Решта приміщень розміром 78х20 м призначені для відгодівельного молодняку.
Холості та умовно-поросні свиноматки утримуються в індивідуальних станках (2300х650 мм), які обладнані восьмилітровими дозаторами, годівницею, автонапувалкою і решітчастою підлогою, під якою влаштовані ванни для накопичення гною.
Кнури-плідники утримуються індивідуально у станках розміром 5000х3000мм, які мають годівницю, автонапувалку і частково решітчасту підлогу.
Поросні свиноматки розміщуються в групових станках по 50 голів, які облаштовані автоматизованими кормовими станціями, що забезпечують кожну тварину необхідною кількістю корму. Кормові станції обладнані електронною вагою, механічними і пневматичними дверцятами, які забезпечують прохід свиноматок до годівниці і споживання корму згідно з програмою годівлі, закладеною в персональному терміналі за наявності вушного чіпа. Приміщення також обладнано детектором охоти із спрей-маркерами, сенсорним датчиком, які фіксують кількість підходів свиноматки до кнура, що знаходиться поряд в індивідуальному станку і видає інформацію відносно наявності статевої охоти. Спрей-маркери наносять мітку на тіло свиноматки, що перебуває в охоті.
Свинарник для підсисних свиноматок розділений на три секції по 48 станків. Станок (2750х1600мм) обладнаний фіксуючим боксом зі скошеними в задній частині боковими стінками, годівницею з нержавіючої сталі, чавунною решітчастою підлогою для свиноматки і пластиковою решітчастою підлогою для поросят. Огорожа станка виконана із пластикових панелей, в зоні відпочинку поросят встановлена обігрівальна пластикова плита, самогодівниця та автонапувалка. Свинарник обладнаний вентиляцією низького типу. На 60 % вона забезпечується стіновими і на 40% - підпідлоговими вентиляторами. В холодну пору року вентиляція здійснюється через клапани в стелі. Повітря підігрівається в окремому приміщенні. Приміщення для відлучених поросят поділені на п'ять ізольованих секцій по 500 голів у кожній. Кожна секція має 24 групових станки по 22 голови в кожному. Груповий станок (2750х3400 мм) складається з бокової решітчастої і суцільної пластикової огорожі і передньої суцільної пластикової огорожі з дверцятами. У передній частині станка встановлена прямокутна самогодівниця з дозатором корму. Підлога в станку повністю решітчаста і в зоні відпочинку поросят має пластикову плиту з підігрівом, а над нею - пластиковий навіс. Обладнане таким чином лігво сприяє підвищенню температури в зоні відпочинку на 5-6(С порівняно з температурою в приміщенні. Система вентиляції, охолодження повітря, гноєвидалення аналогічна попередньому свинарнику.
Кожне приміщення для відгодівлі розділене на чотири секції, де розміщено по 28 групових станків, кожний з яких розрахованний на 17-20 голів. Станок виконано із частково металевих і пластикових стінок. Підлога в станку повністю виготовлена із пластикобетонних решіток. У передній частині бокової суміжної стінки влаштована самогодівниця з дозатором і автонапувалка. Система вентиляції, охолодження повітря, гноєвидалення аналогічна попередньому свинарнику. Для накопичення гною на фермі встановлені емальовані танки. Розділення рідкого гною на рідку і тверду фракції відбувається за допомогою сепаратора. Особливістю комплексу павільйонного типу є те, що при його буді